POLSKI ZWIĄZEK ŁYŻWIARSTWA SZYBKIEGO
AKTUALNOŚCI
SPOTKANIE Z PREZESEM ISU Janem Dijkemom podczas ME
SPOTKANIE Z PREZESEM ISU Janem Dijkemom podczas ME

Podczas  rozgrywanych w dniach 6-8.01.2017 r. Mistrzostw Europy w Heerenveen doszło do spotkania Prezesa ISU Jana Dijkemy z Prezesem PZŁS Roman Derksem. Została omówiona kwestia przeniesienia odbywających się ME z Warszawy do Heerenveen.

Roman Derks przedstawił wszystkie aspekty i trudności z jakimi w ostatnim czasie musiał się zmierzyć Zarząd PZŁS, które to doprowadziły do złożenia zapytania do władz ISU o możliwości przełożenia miejsca rozgrywania ME. Została omówiona sytuacja finansowa PZŁS powstała po przeniesieniu zawodów do Holandii. Jan Dijkema z dużym zrozumieniem podszedł do tematu trudności z jakimi spotkał się PZŁS w ostatnim czasie i zapowiedział daleko idącą pomoc w tym zakresie.

Na marginesie został zauważony fakt , że fala mrozów jaka miała miejsce w Polsce w terminie rozgrywania ME( 6-8.01.17) wypaczyłaby całą imprezę i w skrajnej sytuacji mogłaby doprowadzić do przerwania rozgrywania zawodów.
Prezes ISU na zakończenie spotkania pogratulował coraz to lepszych występów Polskich reprezentantów zarówno na torze krótkim jak i długim.

SPONSORZY
PARTNERZY