Polish
Speed
Skating Association

Łyżwiarska konferencja w Centrum Olimpijskim

W gościnnych progach Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, które mieści się w gmachu Centrum Olimpijskiego, odbyła się w środę posezonowa konferencja prasowa, na którą licznie przybyli dziennikarze prasy, radia, telewizji i agencji. Głównymi bohaterkami były brązowe medalistki w biegu drużynowym mistrzostw świata na dystansach w Heerenveen - Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska oraz ich trenerka Ewa Białkowska.
- Nasze Panie potwierdziły swoje ogromne możliwości. Na dwa lata przed igrzyskami w Soczi zaprezentowały swój wysoki poziom sportowy. Powtórzyły wynik olimpijski z Vancouver co świadczy o ich wysokiej klasie –mówił prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk, witając nasze panczenistki i ich trenerkę. Po tych słowach obecni przywitali bohaterki ostatniej zimy brawami, na które one jak najbardziej zasłużyły.
Kazimierz Kowalczyk podkreślił, że ważną postacią kadry kobiet była również Karolina Domańska-Ksyt. – Startowała w sezonie w drużynie narodowej, wchodziła do niej jako zawodniczka pełnoprawna.
Na konferencji prasowej była obecna brązowa medalistka igrzysk w Vancouver w drużynie Katarzyna Bachleda-Curuś, która po przerwie macierzyńskiej wróciła do czynnego uprawiania sportu. – Tak liczna grupa naszych panczenistek upoważnia do snucia optymistycznych prognoz na igrzyska w Soczi. Drużyna kobiet w tym sezonie potwierdziła, że ma duże możliwości, a polskie łyżwiarstwo szybkie ogromny potencjał – dodał prezes Kowalczyk.
Na konferencji obecni byli liczni przedstawiciele świata sportu m.in. znakomity przed laty wioślarz, olimpijski medalista Kajetan Broniewski. Ten wybitny sportowiec i znawca zagadnień kultury fizycznej jest opiekunem łyżwiarstwa szybkiego z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kazimierz Kowalczyk serdecznie podziękował naszym sportowym władzom za opiekę i pomoc. – Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa mogliśmy realizować zadania szkoleniowe w minionym sezonie – powiedział Kazimierz Kowalczyk. Kajetan Broniewski podkreślił, że „współpraca z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego układa się dobrze.”
Obecny był Dyrektor Wykonawczy Nijhof-Wassink Maciej Pińczak. – Firma Nijhof-Wassink jest sponsorem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. To nasz ważny partner. W obecnych czasach dobrodzieje nie pchają się z pieniędzmi. Dlatego też bardzo cenimy pomoc Nijhof-Wassink oraz zaangażowanie Dyrektora Pińczaka. Firma będzie naszym sponsorem do igrzysk olimpijskich w 2014 roku. Jesteśmy też bardzo wdzięczni Panu Józefowi Pawlikowskimu. On również pomaga finansowo polskiemu łyżwiarstwu szybkiemu i jest członkiem władz Związku – powiedział prezes Kazimierz Kowalczyk.
Od nowego sezonu naszych łyżwiarzy szybkich ubierać będzie firma 4F – Sponsor Kolekcji Olimpijskiej Londyn 2012. Nie tak dawno przebojem wdarła się na rynek i zajmuje w nim ważne miejsce. Jej wyroby cieszą się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców. Na konferencji prasowej obecna była Pani Magdalena Wojdyło, Specjalistka ds. Marketingu Sportowego w firmie 4F. – Współpraca ze związkami sportowymi jest naszą strategią. Wyniki drużyny kobiet powodują, że PZŁS staje się dobrym partnerem – powiedziała Magdalena Wojdyło. Firma 4F współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Narciarskim, Polskim Związkiem Biathlonu i Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego.