Natalia Czerwonka pobiła trzy rekordy polski podczas sprinterskich mistrzostwa świata. Na dużą uwagę zasługuje szczególnie rekord na dystansie 500 metrów, który od 11 lat należał do Katarzyny Bachledy – Curuś.
Natalia była jedyną kobietą wśród reprezentacji MŚ w sprincie. Tor lodowy w Calgary jest jednym z najszybszych. Spodziewaliśmy się dobrych czasów, niemniej jednak rekordy Polski są bardzo miłym akcentem na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi. Zdecydowanie oznacza to iż praca, którą wykonują Polacy owocuje. Warto zaznaczyć, że Natalia Czerwonka jako pierwsza Polka przełamała barierę 39 sekund.
Pomimo rekordu jaki zrobiła Natalia zajęła dopiero 24. miejsce. Znacznie lepszy rezultat w pierwszej rundzie osiągnęła na dystansie 1000 metrów. Zakończyła start na dobrym 12. miejscu.
Pomimo iż Natalia nie jest sprinterką, zawody może uznać za udane. Finalnie w klasyfikacji generalnej zajęła 19. miejsce.
Niemniej jednak teraz najważniejsze są przygotowania do pucharów świata w nadchodzącym sezonie. Pierwszy znich będzie dokładnie w tej samej hali w Calgary. Osiągnięte wyniki będą się liczyć do kwalifikacji do Pjongczangu. W następny weekend Polka wystartuje w wielobojowych mistrzostwach świata w Hamar.
Klasyfikację generalną i złoty medal wywalczyła, niezwyciężona w tym sezonie Japonka Nao Kodaira.
W rywalizacji mężczyzn najwyżej z Polaków uplasował się Piotr Michalski. Zajmując w klasyfikacji generalnej 15. miejsce pobił rekord Polski w wieloboju sprinterskim z wynikiem 138,245. Dla całej trójki sprinterskiej startującej podczas Mistrzostw Świata w Sprincie te zawody były mocno „rekordowe”. Każdy z zawodników pobijał swoje rekordy życiowe zarówno na dystansie 500 jak i 1000 metrów.
W starcie na 500 metrów najwyżej uplasował się Artur Nogal. Pobijając swój rekord życiowy (34.71 s.) zajął 12. miejsce. W klasyfikacji generalnej Artur zajął 21. miejsce.
Debiutujący na takich zawodach Sebastian Kłosiński również wyśrubował swoje dotychczasowe rezultaty. Zarówno no 500 jak i na 1000 metrów poprawił rekordy życiowe i zakończył zawody na 22. miejscu.
Klasyfikację generalną wygrał Holender Kai Verbij, ustanawiając tym samym nowy rekord Świata w wieloboju sprinterskim.
Klasyfikacja medalowa:
Kobiety:
- Nao Kodaira JPN
- Heather Bergsma USA
- Jorien ter Mors NED
Mężczyźni:
- Kai Verbij NED
- Havard Holmefjord Lorentzen NOR
- Kjeld Nuis NED